niedziela, 7 lipca 2013

Mój kumpel gej.

Wczoraj natrafiłam w jakimś babskim piśmidle (chyba "Dobre Rady", ale ręki se nie dam uciąć) na artykuł rodziców homoseksualistów. Postanowiłam trochę o tym skrobnąć, bo niewiele osób może się pochwalić znajomością z gejem lub lesbijką (tym bardziej, że nie wszyscy się ujawniają).
Patryk ma 19 lat, znam go od roku. Trochę dłużej. Nie kryje się ze swoją orientacją. Poza tym farbuje włosy, ma kilka kolczyków i całkiem niezłe pojęcie o kosmetykach. Czasem siadywaliśmy na korytarzu i wymienialiśmy opinie na temat innych chłopaków. Kolega, który jest gejem jest bardzo cenny, ale to można ocenić dopiero, gdy się takie będzie miało. Po pierwsze, jest w stanie doradzić mi w kwestii kosmetyków. Poza tym nie jest zazdrosny, kiedy wyglądam lepiej od niego, mówi szczerze o tym, czy ubrania pasują, czy nie. Po trzecie, jest nieocenionym źródłem wiedzy o facetach, bo przecież sam jest mężczyzną.
Niestety, nie wszystko jest tak różowe - Patryk ma duże problemy w domu, rodzina nie akceptuje jego inności. W szkole jest jeszcze gorzej - od kiedy chłopacy dowiedzieli się, że Patryk jest gejem, non stop rzucają jakieś żarty na niskim poziomie i zachowują się idiotycznie w jego towarzystwie. Co najmniej, jakby każdy z nich był tak dobry, aby Patryk chciał czegoś więcej.
W tym momencie moich rozmyślań na temat homo rodzi się frustracja. Jestem przeokropnie zła, kiedy uświadamiam sobie, że do cholery świata nie zmienię. Nie mogę zabronić nikomu wyśmiewania się z gejów, ale bardzo się cieszę, że są prowadzone kampanie mające na celu uświadomienie ludziom, że homoseksualiści są w gruncie rzeczy normalni. Zawsze przypomnijcie sobie, że Ci ludzie tego nie wybrali. Tacy po prostu są.
10 komentarzy:

 1. Niestety, ludzie, zwłaszcza Polacy nie są zbyt tolerancyjni :/

  OdpowiedzUsuń
 2. ja jestem tolerancyjna... niech ludzie robią ze swoim życiem co chcą, byle by nie tykali czyjegoś ..


  Obserwuję. Jeśli masz czas wpadnij na mojego bloga i skomentuj jakiegoś posta. :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Niestety polacy nie są tolerancyjni i w niektórych przypadkach uczą tego swoich dzieci od małego :/

  OdpowiedzUsuń
 4. W dzisiejszych czasach tolerancja jest niestety rzadkim zjawiskiem. Mogę o sobie powiedzieć, że jestem osobą tolerancyjną - każdy ma prawo do szczęścia oraz do miłości.

  OdpowiedzUsuń
 5. W mojej starej szkole była dziewczyna. Ania - była lesbijką. Wszyscy jej strasznie dokuczali. Odwrócił się od niej własny tata (jej mama zmarła gdy była mała). Ona zaczęła się ciąć ale nauczycielka jej pomogła. Nasz kraj nie jest zbyt tolerancyjny.

  OdpowiedzUsuń
 6. Nie mam nic do homoseksualistów, wręcz przeciwnie.
  Zawsze chciałam mieć przyjaciela geja i dlatego bardzo ci go zazdroszczę.
  Taki przyjaciel to wielki skarb.
  Niestety nasz kraj nie należy do tolerancyjnych pod tym względem więc bardzo współczuję osobą innej orientacji, ale z drugiej strony ich podziwiam,że otwarcie mówią o tym co czują.
  solodayworld.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 7. Nie można traktować wszystkich homoseksualistów jednakowo. Nie każdy gej to od razu pedofil, ale nie każdy musi być sympatycznym, nieśmiałym facetem. Wizerunek skrzywdzonego przez 'okrutnych' ludzi homoseksualisty w obcisłych rurkach jest po prostu nieprawdziwy.

  OdpowiedzUsuń
 8. Bardzo oryginalny post, nie widziałam jeszcze takiego na żadnym blogu...brawo, za odwagę! +obserwuję

  OdpowiedzUsuń
 9. Zgadzam się z Tobą w 100%! Ludzie powinni być bardziej wyrozumiali i tolerancyjni, bo co gdyby to oni byli w takiej sytuacji? Bardzo ciekawy post(:
  Fajny blog, miło się czyta^^ Obserwuję
  http://codzia-blog.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 10. Wszędzie można zauważyć, że ludzie nie są tolerancyjni, zwłaszcza do osób, które różnią się od nich pod różnym względem. Myślę, że dobrze jest uświadamiać ludziom, że wszyscy jesteśmy tacy sami, nawet pomimo innej orientacji. Moja kuzynka ma znajomego geja i często mi opowiadała, że to bardzo fajny chłopak z, którym może porozmawiać na przeróżne tematy. :)

  Zostałaś nominowana do Liebster Blog Award. :)
  Szczegóły u nas na blogu: www.ariairosa.blogspot.com
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń

*Dziękuję za komentarze - jest to dla mnie bardzo ważne:)
*Za każdy komentarz odwdzięczam się (oprócz tych w stylu "Fajny blog.")
*Dziękuję za obserwację, jest duże prawdopodobieństwo, że również zaobserwuję Twojego bloga, ale napisz w komentarzu jego adres.