wtorek, 23 lipca 2013

Butterfly Project.

Jeżeli nie słyszeliście o tym jeszcze, zajrzyjcie na bloga oktawia-blog, dokładnie chodzi mi o notkę. Ja również tam po raz pierwszy dowiedziałam się o tym i pomyślałam, że musi być to fajna sprawa. Chociaż nie miałam w rękach żyletki już od dawna, stwierdziłam, że jeszcze kiedyś może się to przydać. Nie sądziłam, że tak wcześnie. Pora na Motyla nr 1. Podpisanego imieniem mojego psa. Taratata. Brzmi optymistycznie, nie sądzicie? Sorry, nie widzę już klawiatury.

Edit.: Dobra, ogarnęłam się już. Motyl wyrysowany jak się patrzy, łzy otarte. Weszłam nawet na fanpage'a tego projektu i niestety, ale się zawiodłam. Piszą tam same małolaty, które muszą całemu światu opowiedzieć, jak to one się nie cięły... Głupio mi się trochę zrobiło, ale motyl jest ładny więc go zostawię, dopóki się nie zetrze.

W trakcie pisania zwróciłam uwagę na to, że nie jestem pewna, jak poprawnie napisać wyraz "fanpage". Przejrzałam Internet i niestety nadal nie wiem. Zostaję przy pisowni łącznej.


"Szanowni Państwo,zwracam się z pytaniem, jak poprawnie zapisać nazwę odpowiednika profilu firmy lub instytucji na Facebooku: fan page czy fanpage? Media stosują zarówno pisownią łączną, jak i rozdzielną. Jednocześnie, chcąc ominąć zapis fanpage (fan page) naszej firmy na Facebooku, powinienem napisać nasz facebookowy fanpage (fan page) czy raczej nasz Facebookowy fanpage (fan page)? Z góry dziękuję za odpowiedź. 
Z wyrazami szacunku 
Ryszard Kowal

Wielka litera musiałaby oznaczać przymiotnik dzierżawczy (odpowiadający na pytanieczyj?), mała – przymiotnik jakościowy (jaki?). Sądzę, że posiadaczem strony na Facebooku jest jej twórca i użytkownik (choć krążą wieści o jakichś zawiłościach w tym zakresie). Piszmy więc np. profil facebookowy.W dostępnych dokumentach Facebooka stosuje się na ogół pisownię fanpage (ale nie w pełni konsekwentnie). Sprawdziłem internetowe słowniki, by stwierdzić, że nie znają one jeszcze tego wyrazu, ale podawane przez nie zapisy, np. fan club, fan mail, sugerowałyby pisownię rozłączną. Dylemat jest nie do rozstrzygnięcia, proszę więc wybrać jedną z tych dwu form i stosować konsekwentnie tylko taką. Sugeruję zapis fan page.
— Jan Grzenia"
Tyle można dowiedzieć się ze strony http://poradnia.pwn.pl. Niestety, na innych nie dowiemy się wiele więcej.

4 komentarze:

 1. Twój blog został nominowany do Versatile Blogger Award.
  Więcej na moim blogu. :)
  anime-reitany.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 2. a co Cię kręci w takim razie?? :)

  rysowanie jeszcze ok. na znak kogoś znajomego ok. ale jakoś nie wchodzę w to.

  OdpowiedzUsuń
 3. Dołączam się do pytania Angie :P

  Jeśli będziesz miała czas, wpadnij na mojego bloga ;)
  palyna-paulina.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 4. ja tam zawsze piszę fanpage xd :))
  obserwujemy?


  http://nierealniie.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń

*Dziękuję za komentarze - jest to dla mnie bardzo ważne:)
*Za każdy komentarz odwdzięczam się (oprócz tych w stylu "Fajny blog.")
*Dziękuję za obserwację, jest duże prawdopodobieństwo, że również zaobserwuję Twojego bloga, ale napisz w komentarzu jego adres.